Moda na gry retro winduje ceny starych sprzętów, ale też skłania wielkie koncerny do tego, by dorobić sobie na boku kilka milionów dolarów relatywnie tanim kosztem. Skoro może Nintendo (i kilka innych firm), to czemu nie miałoby dorobić też Sony?

Na razie to tylko plotki, ale w internecie można już znaleźć doniesienia o tym, że Sony być może będzie kolejna firmą, która wypuści na rynek „klasyczną” wersję swojej starej konsoli. Na rynku jest już mnóstwo urządzeń, które pozwalają grać w stare gry. To choćby zminiaturyzowany NES, a pojawiają się już plotki o Nintendo 64 Classic. Nie jest to jednak jedyny tego typu projekt, a wiele z tych retro-urządzeń schodzi na pniu i to za relatywnie spore pieniądze. Krótko mówiąc – to żyła złota.

Można zatem znaleźć już informacje, że swoją konsolę nawiązującą do dawnych czasów chce mieć również Sony. Miałoby to być Sony PlayStation Classic. Ponoć szef Sony Interactive Entertainment John Kodera wspomniał, że jgo ludzie pracują już nad PlayStation Classic Edtion. Nie potwierdził jednak oficjalnie, że produkt taki trafi kiedykolwiek na rynek, ale dodał, że Sony przecież nigdy nie odżegnywało się od swojej historii i nieustannie do niej nawiązuje. Czemu więc jednym ze sposobów na przywołanie sukcesów sprzed lat nie miałoby być stworzenie konsoli z retro-grami.

Tym bardziej, że przecież już teraz Sony przenosi na nowe konsole swoje stare tytuły, które przed laty były rynkowymi hitami. Przy czym, w przypadku PlayStation 3 były to tytuły z „jedynki”, dla czwartego PS-a zaś – z „dwójki”, której niektórzy nie uznają za sprzęt retro (i być może mają trochę racji).

 

Kategorie: Blog

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.